Zespół

 

OFERUJEMY KOMPLEKSOWĄ OBSŁUGĘ UBEZPIECZENIOWĄ PODMIOTÓW GOSPODARCZYCH I KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH

Polega ona na analizie istniejących – funkcjonujących już u Klientów ubezpieczeń, analizie ryzyka jakie zagrażają ich działalności gospodarczej i w życiu prywatnym. Na przeprowadzaniu szerokich badań rynku, formułowaniu kilku ofert do wyboru. Po ew. akceptacji którejś z ofert, na zamawianiu i dostarczaniu Klientowi polis. Zajmujemy się także administrowaniem, zarządzaniem w imieniu Klientów ich polisami, pilnowaniem dat składek, wznowień, wprowadzaniem wszelkich zmian, wypowiadaniem umów ubezpieczenia etc. Zgłaszamy także szkody i prowadzimy lub nadzorujemy postępowania likwidacyjno-odszkodowawcze, piszemy odwołania, doprowadzamy do sytuacji, w której Klient otrzyma satysfakcjonujące go odszkodowanie.


JESTEŚMY OD 17 LAT NA RYNKU, MAMY OGROMNE DOŚWIADCZENIE, JESTEŚMY LOJALNI I RZETELNI, OBNIŻAMY KOSZTY UBEZPIECZEŃ, GWARANTUJEMY ŚWIĘTY SPOKÓJ !



KILKA INFORMACJI O SPECYFICE DZIAŁALNOŚCI BROKERSKIEJ W UBEZPIECZENIACH
 

Kto to jest broker ubezpieczeniowy, na czym polega jego działalność?

Broker ubezpieczeniowy jest w ubezpieczeniach tym, kim na giełdzie jest makler. Pierwsze ubezpieczenia powstały w XVI w. w Wenecji, wtedy też powstał zawód brokera ubezpieczeniowego – pośrednika szukającego swoim klientom ochrony przed skutkami szkód (na początku głównie w transporcie morskim). Broker jest reprezentantem, pełnomocnikiem swoich klientów, działa w ich imieniu i na ich rzecz, doradza im w sprawach ubezpieczeń, szuka dla nich odpowiednich produktów ubezpieczeniowych. Działając w imieniu klientów ma prawo współpracować z wszystkimi firmami ubezpieczeniowymi w Polsce i w Unii Europejskiej. Stwarza więc swoim klientom sytuacje przetargowe, takie w których klienci mają wybór pomiędzy kilkoma ofertami. Broker ma prawo prowadzenia w imieniu swoich klientów postępowań likwidacyjno-odszkodowawczych. Broker ponosi pełną odpowiedzialność materialną za swoje działania i zaniechania. Jego działalność nadzoruje Komisja Nadzoru Finansowego, Departament Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych. Broker ubezpieczeniowy to zawód publicznego zaufania, jest także prawnie chroniony. Wykonywać go mogą tylko i wyłącznie osoby posiadające specjalne kwalifikacje potwierdzone zdaniem państwowego egzaminu. Listę brokerów publikuje dziennik Urzędowy Ministerstwa Finansów. Aktualnie w Polsce działa około 1.500 podmiotów wykonujących działalność brokerską w ubezpieczeniach.

 

Czym różni się od agenta ubezpieczeniowego?

Agent ubezpieczeniowy działa w imieniu i na rzecz firmy ubezpieczeniowej, którą reprezentuje. Nie reprezentuje klientów, bo byłoby to sprzeczne z interesami jego firmy (agent jest pełnomocnikiem firmy ubezpieczeniowej, nie swoich klientów). Może oferować produkty tylko i wyłącznie jednej firmy, tej którą reprezentuje, gdy postępuje inaczej, łamie prawo! Nie daje więc klientom wyboru pomiędzy produktami kilku firm ubezpieczeniowych. W wypadku szkód nie ma prawa współdziałać z poszkodowanymi klientami, bo gdyby jego rady miały im pomagać, byłoby to w konflikcie interesów z firmą ubezpieczeniową, której jest agentem. Nie ponosi odpowiedzialności za swoje błędy i zaniechania. Odpowiada za niego firma ubezpieczeniowa, która go zatrudnia… Działalność agenta nadzoruje firma ubezpieczeniowa, nie musi mieć żadnych ubezpieczeń zawodowej odpowiedzialności cywilnej. Agentem może zostać każda osoba, która zda wewnętrzny, organizowany przez poszczególne firmy ubezpieczeniowe egzamin zawodowy. Każda firma ubezpieczeniowa zobowiązana jest do prowadzenia i aktualizowania listy swoich agentów. W skali kraju jest grubo ponad 250.000 agentów ubezpieczeniowych.

 

Kto odpowiada za błędy brokera?

Za błędy w działaniu i za zaniechania broker odpowiada całym swoim majątkiem. By ta odpowiedzialność była realna Ustawa o pośrednictwie ubezpieczeniowym nałożyła na brokerów ubezpieczeniowych obowiązek zawarcia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej na sumę nie mniejszą niż równowartość 1.875.000 € (czyli ca’ 7.800.000 PLN). Działalność brokerów ubezpieczeniowych nadzoruje Komisja Nadzoru Finansowego – centralny organ administracji państwowej.

 

Jakie są korzyści ze współpracy z brokerem ubezpieczeniowym?

Efektami współpracy z brokerem ubezpieczeniowym jest: korzystanie z sytuacji przetargowych, możliwość wyboru ubezpieczeń spośród kilku ofert, niższa cena i większy zakres ubezpieczeń, przerzucenie na zewnętrzną firmę obowiązków związanych z pamiętaniem o terminach składek, o terminach wznowień, fachowe doradztwo co do koniecznego zakresu ubezpieczeń, pomoc w likwidacji szkód, uzyskiwaniu odszkodowań. Mając brokera ubezpieczeniowego jako współpracownika mamy ubezpieczenia z serwisem i gwarancją. Broker obsłuży każde ubezpieczenie w każdej firmie i daje gwarancje jakości tego ubezpieczenia!!!

Brokerzy działają na podstawie Pełnomocnictw udzielonych im przez Klientów

przykładowy wzór pełnomocnictwa »